Ανακήρυξη υποψηφιοτήτων
Αθήνα, 13/6/2014
Αριθμ. Πρωτ. 3169
Θέμα: Ανακήρυξη υποψηφιοτήτων για τις αρχαιρεσίες της 25ης Ιουνίου 2014
Προς:
Τακτικά Μέλη
της ΕΕΒΕΠ
Αγαπητοί συνάδελφοι,
Σας γνωστοποιούμε τους συνδυασμούς με τα ονόματα των υποψηφίων που κατέθεσαν υποψηφιότητα σύμφωνα με το καταστατικό για τις αρχαιρεσίες της Ένωσης Ελλήνων Βιβλιοθηκονόμων και Επιστημόνων Πληροφόρησης (ΕΕΒΕΠ).
Η διεξαγωγή των αρχαιρεσιών θα γίνει την Τετάρτη 25 Ιουνίου 2014, από τις 11:00 το πρωί μέχρι τις 19:00 στα γραφεία της Ένωσης, Ακαδημίας 84 (ημιόροφος) Αθήνα, παρουσία Δικαστικού Αντιπροσώπου.
Η Εφορευτική Επιτροπή ενημερώνει ότι κατατέθηκαν δύο (2) συνδυασμοί:
1oς Συνδυασμός: Πανελλαδική Συνεργασία, (με αριθμό πρωτοκόλλου 3167/ 13-06-2014) με 9 υποψηφιότητες για το Διοικητικό Συμβούλιο και 1 υποψηφιότητα για την Εξελεγκτική Επιτροπή.
2ος Συνδυασμός: Ενωτική Πορεία Βιβλιοθηκονόμων (με αριθμό πρωτοκόλλου 3168 /13-06-2014) με 14 υποψηφιότητες για το Διοικητικό Συμβούλιο και 3 υποψηφιότητες για την Εξελεγκτική Επιτροπή.
Παραθέτουμε ονομαστικό κατάλογο (κατά αριθμό πρωτοκόλλου) & αλφαβητικό ανά συνδυασμό.
Συνδυασμός: Πανελλαδική Συνεργασία
Διοικητικό Συμβούλιο (0 έως 9 σταυρούς)
Κατσιρίκου, Ανθή (Πανεπιστήμιο Πειραιώς)
Κρανίτη, Ελένη (Θριάσιο Νοσοκομείο)
Μολφέση, Ελένη (Εθνικό Ίδρυμα Ερευνών)
Μουρίκης, Αντώνης (Οικονομικό Πανεπιστήμιο Αθηνών)
Πίττας, Ηρακλής (Εληνική Ψυχαναλυτική Εταιρεία)
Τζορμπατζάκη, Αργυρώ (Πανεπιστήμιο Μακεδονίας)
Τριάντη, Αλεξάνδρα (Πανεπιστήμιο Πειραιώς)
Χατζάκη, Ερασμία (Ετεροαπασχολούμενη)
Χριστοδούλου, Γεώργιος, (ΤΕΙ Θεσσαλονίκης)
Υποψηφιότητες για Εξελεγκτική Επιτροπή (0 έως 3 σταυρούς)
Τσουμπρακάκου, Αναστασία (ΟΤΕ)
Συνδυασμός: Ενωτική Πορεία Βιβλιοθηκονόμων
Διοικητικό Συμβούλιο (0 έως 9 σταυρούς)
Υποψηφιότητες για το ΔΣ
1. Βοργία, Άννα (ΔΒ Παλαιού Φαλήρου)
2. Γαϊτάνου, Ρέα (Μουσείο Μπενάκη)
3. Γλωσσιώτης, Γιώργος (ΟΜΕΔ)
4. Καλογεράκη, Ελένη (Bιβλιοθηκονόμος)
5. Κατσαμάκης, Γιώργος (Ακαδημία Αθηνών)
6. Κουμεντάκος, Γιάννης (ΔΒ Αγίου Δημητρίου)
7. Κυράτσος, Γιώργος (Ιστορικό Αρχείο ΠΙΟΠ)
8. Κυριακοπούλου, Χριστίνα (Δήμος Καλλιθέας)
9. Μωραΐτης, Σταύρος (Άνεργος)
10. Παπανικολάου, Γεωργία (ΔΒ Χολαργού)
11. Πολίτης, Δημήτρης (ΚΜΣ)
12. Σταματέλος, Δημήτρης (ΔΒ Λέρου)
13. Τσιγκούνη, Βασιλική (ΕΒΕ)
14. Φράγκου, Αφροδίτη (ΔΒ Κερατσινίου – Δραπετσώνας)
Υποψηφιότητες για την Εξελεγκτική Επιτροπή (0 έως 3 σταυρούς)
1. Μανέτα Ειρήνη (Βιβλιοθηκονόμος)
2. Μελιανού Ράνια (ΔΒ Αθήνας)
3. Σερπάνου Κωνσταντίνα (ΕΚΠΑ)
Ευχόμαστε σε όλους τους υποψηφίους καλή επιτυχία.
Για την Εφορευτική Επιτροπή
Η Πρόεδρος Η Γραμματέας
Μ. Αλεξανδράκη Σ. Χατζημαρή