Αποτελέσματα Αρχαιρεσιών της 6ης Ιουνίου 2018

Προς:

Τακτικά Μέλη

της ΕΕΒΕΠ

 

Αγαπητοί συνάδελφοι,

Οι εκλογές διενεργήθηκαν κανονικά την 06 Ιουνίου 2018 σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη για την εκλογή Διοικητικού Συμβουλίου και Εξελεγκτικής Επιτροπής, σύμφωνα με το καταστατικό της ΕΕΒΕΠ και με την παρουσία της δικαστικού αντιπροσώπου.

Η Κεντρική Εφορευτική Επιτροπή συνεδρίασε αμέσως μετά το πέρας των εκλογών και καταμέτρησε τα αποτελέσματα των εκλογών στην Αθήνα. Η δικαστική αντιπρόσωπος ζήτησε να συγκεντρωθούν τα πρωτότυπα των αρχαιρεσιών που διενεργήθηκαν στα Περιφερειακά Τμήματα.

Στο Μητρώο του σωματείου ΕΕΒΕΠ που παραδόθηκε στην Κεντρική Εφορευτική Επιτροπή είναι συνολικά εγγεγραμμένα 837 μέλη  και ταμειακά εντάξει 200 μέλη.

Στην Αθήνα ψήφισαν 76 Μέλη, στη Βόρεια Ελλάδα 15 Μέλη, σύμφωνα με τις καταστάσεις της Τοπικής Εφορευτικής Επιτροπής που εστάλησαν στην Κεντρική Εφορευτική Επιτροπή με email και με συστημένη επιστολή, ψήφισαν ως ακολούθως:

Με βάση το τηρούμενο πρωτόκολλο ψηφοφορίας (κατάσταση ψηφισάντων) :

1. Για την εκλογή Διοικητικού Συμβουλίου και Εξελεγκτικής Επιτροπής, βρέθηκαν (76 + 15)  91 ψηφοδέλτια,  εκ των  οποίων 85 έγκυρα, συμπεριλαμβανομένων 2 λευκών και (4 + 2) 6 άκυρα.

Από τα παραπάνω αποτελέσματα έλαβε ο κάθε συνδυασμός τους παρακάτω αριθμούς ψηφοδελτίων:

1. ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ «ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ»

Α. Για Διοικητικό Συμβούλιο και Εξελεγκτική Επιτροπή           (21 + 8) 29 ψηφοδέλτια

2. ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ «ΕΝΩΤΙΚΗ ΠΟΡΕΙΑ ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΟΝΟΜΩΝ «ΣΥΝΕΧΕΙΑ – ΣΥΝΕΠΕΙΑ – ΠΡΟΟΔΟΣ»

Α. Για Διοικητικό Συμβούλιο και Εξελεγκτική Επιτροπή           (49 + 5) 54 ψηφοδέλτια.

Τέλος, έγινε η καταμέτρηση των σταυρών προτίμησης των υποψηφίων και έλαβε ο καθένας για το αντίστοιχο αξίωμα ψήφους, όπως αναγράφεται παρακάτω:

1. ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ «ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ» 

Για το Διοικητικό Συμβούλιο

  1. Γραβάνης Αχιλλέας (Άνεργος) έλαβε ψήφους 4
  2. Κατσιρίκου Ανθή (Πανεπιστήμιο Πειραιά) έλαβε ψήφους 25
  3. Κουρή Ρούλα (ΕΜΠ) έλαβε ψήφους 10
  4. Κρανίτη Ελένη (Θριάσιο Νοσοκομείο) έλαβε ψήφους 8
  5. Μιχαηλίδου Άννα (Elidoc) έλαβε ψήφους 12
  6. Μολφέση Ελένη (ΕΙΕ) έλαβε ψήφους 7
  7. Μουρίκης Αντώνης (ΟΠΑ) έλαβε ψήφους 13
  8. Πίττας Ηρακλής (ΟΠΑΠ) έλαβε ψήφους 9
  9. Τζορμπατζάκη Ηρώ (Πανεπιστήμιο Μακεδονίας) έλαβε ψήφους 15
  10. Τριάντη Αλεξάνδρα (ΑΣΠΑΙΤΕ) έλαβε ψήφους 12

Για την Εξελεγκτική Επιτροπή

  1. Τσουμπρακάκου Αναστασία (Ιόνιο Πανεπιστήμιο, ΤΑΒΜ, ΟΤΕ) έλαβε ψήφους 14

 

2. ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ «ΕΝΩΤΙΚΗ ΠΟΡΕΙΑ ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΟΝΟΜΩΝ «ΣΥΝΕΧΕΙΑ – ΣΥΝΕΠΕΙΑ – ΠΡΟΟΔΟΣ»

Για το Διοικητικό Συμβούλιο

  1. Γλωσσιώτης Γεώργιος (ΟΜΕΔ) έλαβε ψήφους 34
  2. Δουκατά Μαρία (Υπουργείο Δικαιοσύνης) έλαβε ψήφους 10
  3. Κόγκου Βενετία (ΤΕΕ) έλαβε ψήφους 28
  4. Κυράτσος Γεώργιος (ΠΙΟΠ) έλαβε ψήφους 19
  5. Κυριακοπούλου Χριστίνα (Δήμος Καλλιθέας) έλαβε ψήφους 32
  6. Μελιανού Ράνια (Δήμος Αθηναίων) έλαβε ψήφους 6
  7. Παπάζογλου Αλεξάνδρα (Κολλέγιο Αθηνών) έλαβε ψήφους 29
  8. Πολίτης Δημήτρης (Υπουργείο Παιδείας) έλαβε ψήφους 34
  9. Σεμερτζάκη Εύα (Τράπεζα της Ελλάδος) έλαβε ψήφους 31
  10. Σταματέλος Δημήτριος (Δήμος Λέρου) έλαβε ψήφους 16
  11. Τρικουράκη Φωτεινή (συντ. Υπουργείο Οικονομικών) έλαβε ψήφους 8
  12. Τσιγκούνη Βασιλική (Εθνική Βιβλιοθήκη της Ελλάδος) έλαβε ψήφους 24

 

Για την Εξελεγκτική Επιτροπή

  1. Γαϊτάνου Πανωραία (Υπουργείο Δικαιοσύνης) έλαβε ψήφους 34
  2. Καλογεράκη Ελένη (συντ. Ευαγγελισμός) έλαβε ψήφους 23
  3. Φράγκου Αφροδίτη (Δήμος Κερατσινίου- Δραπετσώνας) έλαβε ψήφους 34

 

Με βάση τα αποτελέσματα αυτά εκλέγονται: 1. Από τον συνδυασμό «ΕΝΩΤΙΚΗ ΠΟΡΕΙΑ ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΟΝΟΜΩΝ «ΣΥΝΕΧΕΙΑ – ΣΥΝΕΠΕΙΑ – ΠΡΟΟΔΟΣ» για το Δ.Σ. 6 έδρες για ΕΕ 2 έδρες, 2. Από τον Συνδιασμό «ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ» για το Δ.Σ. 3 έδρες για ΕΕ 1 έδρα.

Από τον συνδυασμό «ΕΝΩΤΙΚΗ ΠΟΡΕΙΑ ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΟΝΟΜΩΝ «ΣΥΝΕΧΕΙΑ – ΣΥΝΕΠΕΙΑ – ΠΡΟΟΔΟΣ» για το Δ.Σ.

  1. Γλωσσιώτης Γεώργιος (ΟΜΕΔ) έλαβε ψήφους 34
  2. Πολίτης Δημήτρης (Υπουργείο Παιδείας) έλαβε ψήφους 34
  3. Κυριακοπούλου Χριστίνα (Δήμος Καλλιθέας) έλαβε ψήφους 32
  4. Σεμερτζάκη Εύα (Τράπεζα της Ελλάδος) έλαβε ψήφους 31
  5. Παπάζογλου Αλεξάνδρα (Κολλέγιο Αθηνών) έλαβε ψήφους 29
  6. Κόγκου Βενετία (ΤΕΕ) έλαβε ψήφους 28

Αναπληρωματικοί για Δ.Σ.

  1. Τσιγκούνη Βασιλική (Εθνική Βιβλιοθήκη της Ελλάδος) έλαβε ψήφους 24
  2. Κυράτσος Γεώργιος (ΠΙΟΠ) έλαβε ψήφους 19

Για την Εξελεγκτική Επιτροπή

  1. Γαϊτάνου Πανωραία (Υπουργείο Δικαιοσύνης) έλαβε ψήφους 34
  1. Φράγκου Αφροδίτη (Δήμος Κερατσινίου- Δραπετσώνας) έλαβε ψήφους 34

 

Από τον συνδυασμό «ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ» για το Δ.Σ.

  1. Κατσιρίκου Ανθή (Πανεπιστήμιο Πειραιά) έλαβε ψήφους 25
  2. Τζορμπατζάκη Ηρώ (Πανεπιστήμιο Μακεδονίας) έλαβε ψήφους 15
  3. Μουρίκης Αντώνης (ΟΠΑ) έλαβε ψήφους 13

Αναπληρωματικοί για Δ.Σ.

  1. Μιχαηλίδου Άννα (Elidoc) έλαβε ψήφους 12
  2. Τριάντη Αλεξάνδρα (ΑΣΠΑΙΤΕ) έλαβε ψήφους 12

Για την Εξελεγκτική Επιτροπή

  1. Τσουμπρακάκου Αναστασία (Ιόνιο Πανεπιστήμιο, ΤΑΒΜ, ΟΤΕ) έλαβε ψήφους 14

 

ΕΝΣΤΑΣΕΙΣ – ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ 

Ουδεμία ένσταση υποβλήθηκε.

Για την Εφορευτική Επιτροπή

Η  Πρόεδρος                                                                                         Τα μέλη

Ε. Βασιλακάκη                                                                     Μ. Αλεξανδράκη      Γ. Σιώκου

Add Comment Register



Σχολιάστε

Η ηλ. διεύθυνσή σας δεν κοινοποιείται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Επιτρέπονται τα εξής στοιχεία και ιδιότητες HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>