Ανακήρυξη υποψηφιοτήτων
Αθήνα, 19/5/2016
Αριθμ. Πρωτ. 3245
Θέμα: Ανακήρυξη υποψηφιοτήτων για τις αρχαιρεσίες της 1ης Ιουνίου 2016
Προς:
Τακτικά Μέλη
της ΕΕΒΕΠ
Αγαπητοί συνάδελφοι,
Σας γνωστοποιούμε τους συνδυασμούς με τα ονόματα των υποψηφίων που κατέθεσαν υποψηφιότητα σύμφωνα με το καταστατικό για τις αρχαιρεσίες της Ένωσης Ελλήνων Βιβλιοθηκονόμων και Επιστημόνων Πληροφόρησης (ΕΕΒΕΠ).
Η διεξαγωγή των αρχαιρεσιών θα γίνει την Τετάρτη 1 Ιουνίου 2016, από τις 11:00 το πρωί μέχρι τις 19:00 στα γραφεία της Ένωσης, Ακαδημίας 84 (ημιόροφος) Αθήνα, παρουσία Δικαστικού Αντιπροσώπου.
Η Εφορευτική Επιτροπή ενημερώνει ότι κατατέθηκαν δύο (2) συνδυασμοί:
1oς Συνδυασμός: Πανελλαδική Συνεργασία, (με αριθμό πρωτοκόλλου 3243/ 18-05-2014) με 8 υποψηφιότητες για το Διοικητικό Συμβούλιο και 1 υποψηφιότητα για την Εξελεγκτική Επιτροπή.
2ος Συνδυασμός: Ενωτική Πορεία Βιβλιοθηκονόμων (με αριθμό πρωτοκόλλου 3244 /18-05-2018) με 11 υποψηφιότητες για το Διοικητικό Συμβούλιο και 3 υποψηφιότητες για την Εξελεγκτική Επιτροπή.
Παραθέτουμε ονομαστικό κατάλογο (κατά αριθμό πρωτοκόλλου) & αλφαβητικό ανά συνδυασμό.
Συνδυασμός: Πανελλαδική Συνεργασία
Διοικητικό Συμβούλιο (0 έως 9 σταυρούς)
1. Κατσιρίκου, Ανθή (Πανεπιστήμιο Πειραιά)
2. Κρανίτη, Ελένη (Θριάσιο Νοσοκομείο)
3. Μιχελίδου, Χριστίνα (Πανεπιστήμιο Πειραιώς)
4. Μολφέση, Ελένη (Εθνικό Ίδρυμα Ερευνών)
5. Μουρίκης, Αντώνιος (Οικονομικό Πανεπιστήμιο Αθηνών)
6. Πίττας, Ηρακλής
7. Τζορμπατζάκη, Αργυρώ (Πανεπιστήμιο Μακεδονίας)
8. Χατζάκη, Ερασμία (Ετεροαπασχολούμενη, Ηράκλειο Κρήτης)
Υποψηφιότητες για Εξελεγκτική Επιτροπή (0 έως 3 σταυρούς)
1. Τσουμπρακάκου, Αναστασία (ΟΤΕ)
Συνδυασμός: Ενωτική Πορεία Βιβλιοθηκονόμων
Διοικητικό Συμβούλιο (0 έως 9 σταυρούς)
Υποψηφιότητες για το ΔΣ
1. Γαϊτάνου Ρέα (βιβλιοθηκονόμος)
2. Γλωσσιώτης Γιώργος (Βιβλιοθήκη ΟΜΕΔ)
3. Καλογεράκη Ελένη (βιβλιοθηκονόμος)
4. Κόγκου Βενετία (Βιβλιοθήκη ΤΕΕ)
5. Κυράτσος Γιώργος, Ιστορικό Αρχείο Πολιτιστικού Ιδρύμαματος Ομίλου Πειραιώς (ΠΙΟΠ)
6. Κυριακοπούλου Χριστίνα (Δήμος Καλλιθέας)
7. Πολίτης Δημήτρης (Κέντρο Μικρασιατικών Σπουδών)
8. Σερπάνου Κωνσταντίνα (ΕΚΠΑ)
9. Σερετίδης Ανέστης (άνεργος)
10. Σταματέλος Δημήτρης (Δημοτική Βιβλιοθήκη Λέρου)
11. Φράγκου Αφροδίτη (Δημοτική Βιβλιοθήκη Κερατσινίου – Δραπετσώνας)
Υποψηφιότητες για την Εξελεγκτική Επιτροπή (0 έως 3 σταυρούς)
1. Βελισσαρίου Μαρία (Βιβλιοθήκη ΤΕΕ)
2. Μανέτα Ειρήνη (βιβλιοθηκονόμος)
3. Μελιανού Ράνια (Δήμος Αθηναίων)
Ευχόμαστε σε όλους τους υποψηφίους καλή επιτυχία.
Για την Εφορευτική Επιτροπή
Η Πρόεδρος Η Γραμματέας
Μ. Αλεξανδράκη Π. Αράπη